Oświetlenie w wersji artystycznej

11


http://www.delightfull.eu/en/

Lampy Delightfull to coś dla fanów muzyki, dobrego designu i wysokiej jakości wykonania. To umiłowanie klasyki i vintage w nowoczesnej, ekskluzywnej formie. Marka oferuje lampy wiszące, ścienne, biurkowe oraz podłogowe. Inspiracją są instrumenty muzyczne – trąbki, saksofony, organy. Lampy wykonywane są w większości z mosiądzu z elementami aluminium. Niektóre jak z linii Brubeck i Botti zostały pokryte warstwą złota. Lampy nawet nazwami nawiązują do muzyki – jak w linii Botti – Chris Botti to znany trębacz smooth jazzowy, John Coltrane to saksofonista i flecista jazzowy, czy lampa Scofield i gitarzysta John Scofield.

11a


http://www.delightfull.eu/en/

Inną inspiracją dla stworzenia oryginalnej lampy jest ta poniżej wykonana przez włoskiego architekta Vincenzo Cotiisa. Wykorzystuje on ponowne  materiały odpadowe, z których w przeszłości były już wykonane meble. Materiał odpadowy to drewno, kamień, marmur i metal.

4


http://www.decotiis.it/works_view.php?work=12#


http://www.progettodomestico.it/main/item/125

5


https://www.modishstore.com/products/roost-bamboo-cloud-chandeliers

Lampa powyżej wykonana została z pędów młodego bambusa z lasów Tajlandii przez miejscową artystkę. Inspiracją są sieci rybackie używane w tym rejonie.

6


https://www.bakerfurniture.com/living/lighting/iron-eye-table-lamp-jld106

Lampa powyżej nie jest może bardzo oryginalna, ale pochodzi z renomowanej kolekcji The Jean-Louis Deniot . Klasyczna i piękna.

Następna to lampa podłogowa „Tank”. Wykonana została ona z materiału zwanego  Nebulite, który jest mieszanką żywicy i specjalnych włókien. Lampa tworzy ciepłą i przytulną atmosferę.

7


http://www.archiproducts.com/en/products/276689/luna-nebulite-floor-lamp-tank-2-in-es-artdesign.html

8

Lampy powyżej produkowane są przez francuską firmę Forestier. Jest to kolekcja Fil de Fer. Modele charakteryzują się prostą elegancją i można powiedzieć, że są ponadczasowe. Użyte materiały to metal tworzący konstrukcję, oraz materiał i sama przędza.

10


https://www.ofdesign.net/interior-design/5-designer-lamps-with-unusual-shapes-and-concepts-1764

Ta elegancka lampa została zaprojektowana przez projektantkę Monicę Förster dla włoskiej firmy meblowej De Padova. Lady Smoon to lampa z częśći kolekcji Beau et Bien Smoon. Jest przeznaczona nie tylko dla miłośników mody i haute couture, ale także dla tych, którzy chcą mieć po prostu oryginalną lampę w domu.  Jej luksusowy wygląd  osiągnięty został  dzięki połączeniu skóry syntetycznej, lakierowanego papieru i stali nierdzewnej.

Następną ciekawą lampą jest żyrandol Botero, włoskiej firma Masiero. Lampa nawiązuje do klasycznego stylu jednakże wybór  materiału z jakiego jest wykonana ( drewno i stal lakierowana) tworzy nowoczesny wygląd.

15


https://www.ofdesign.net/interior-design/lighting-design-classic-with-a-modern-twist-by-masiero-3926

16


http://www.archiscene.net/design/cable-light-patrick-hartog-design/

Powyżej lampy nawiązujące swoim wyglądem do pachołków cumowniczych znajdujących się przy nabrzeżach portowych. Projektantem tych lamp jest Patrick Hartog . Ceramiczne abażury i kable owinięte wokół nich tworzą ciekawą kompozycję.

17


http://arteydecoracion.net/lamparas-colgantes-de-madera-blanca-accesorios-de-iluminacion.html

Na zdjęciu powyżej znakomity przykład minimalizmu jakim można się posłużyć projektując lampy. Są to lampy zaprojektowane przez japońskiego projektanta Yoshiyuki Hibino .Urocze dla nowoczesnych i eleganckich pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>